Stowarzyszenie Wędkarstwa Sportowego

Informacje dla niepełnosprawnych

Jednym z celów stowarzyszenia jest organizowanie wędkarstwa,rekreacji oraz wspieranie  osób dotkniętych różnymi formami i stopniem niepełnosprawności, zróżnicowanych form oparcia społecznego.
Jesteśmy jednym z nielicznych stowarzyszeń w Polsce, które prowadzi działanie  ukierunkowane dla niepełnosprawnych wędkarzy.
W Polsce niestety nie obowiązują jeszcze przepisy dotyczące infrastruktury dostosowanej dla osób niepełnosprawnych ,wzorce zaciągnęliśmy z Francji.
Realizując ten cel stowarzyszenie stworzyło im dogodne warunki do realizacji  swojej pasji wędkarskiej w postaci trzech stanowisk na wodzie Babiczok II, usytuowanych tuż obok wiaty rekreacyjnej.
Są to specjalne stanowiska stworzone wg norm obowiązujących do tego typu rekreacji  dla osób niepełnosprawnych. W perspektywie i planie zagospodarowania wody szykuje się kolejne stanowiska tego typu w innych częściach
naszych akwenów. Na komercyjnej wodzie Babiczok I  również znajdują się takie stanowiska, usytułowane są od strony małej wiaty w odstępie 50m. od siebie.

Na naszej stronie  w dziale dla osób niepełnosprawnych  umieszczamy linki informatorów z informacjami, które pomogą im znaleźć wszelkie informacje związane z turystyką,rekreacją i wypoczynkiem.

infolinkon.waw.pl/component/content/article/10-menu-do-domowej/13-regiony-bez-barier

infolinkon.waw.pl/

Mapka miejsc dla osób niepełnosprawnych na łowisku Babiczok

© 2013 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Powered by Webnode