Stowarzyszenie Wędkarstwa Sportowego

I Targi wędkarskie w Nędzy już za nami!

2015-05-04 13:07

 

Wystawcy z Polski i Czech, niezła frekwencja, zadowoleni odwiedzający i handlujący chwalący pomysł organizatorów. - Do tej pory trzeba było się zaopatrywać w Zabrzu, teraz targi mamy pod nosem - cieszyli się wędkarze, którzy odwiedzili targi wędkarstwa, które po raz pierwszy zorganizowano w Nędzy.Targi, pod patronatem Wójt Gminy Nędza oraz Starosty Raciborskiego, zorganizowali pasjonaci ze Stowarzyszenia Wędkarstwa Sportowego "Babiczok". - Pierwsze koty za płoty. A ten płotek szczęśliwie nie okazał się za wysoki - żartował Andrzej Chroboczek, członek stowarzyszenia z Nędzy.

Na targach można było znaleźć wszystko to, czego wędkarz potrzebuje nad wodą - od sprzętu, przez przynęty po wędkarskie siedziska, odzież czy namioty. - Pomysł zrodził się podczas któregoś ze spotkań zarządu stowarzyszenia. Koledzy wrócili właśnie z targów w Zabrzu i pomyśleliśmy wtedy, że byłoby dobrze zorganizować takie wydarzenie u nas, w końcu wędkarzy na naszym terenie nie brakuje .


Wystawcy przyjechali do Nędzy z całego regionu, również z Czech. Witold Smolarczyk przyjechał z Chorzowa. - Świetny pomysł, żeby zorganizować takie targi właśnie w małej miejscowości. Poza tym, w okolicy jest sporo wód, jest więc wielu wędkarzy, co się przekłada na zainteresowanie takimi imprezami - chwalił wystawca. Marek Hildebrandt z Raciborza proponował odwiedzającym wędkarskie namioty. - Impreza, jak na pierwszy raz, naprawdę bardzo udana - mówił. Pan Teodor z Raciborza cieszył się, że w końcu targi dla wędkarzy zorganizowano na naszym terenie. - Chwała Nędzy, że właśnie tutaj, a nie gdzie indziej - mówił z uśmiechem.

Targi były promocją nie tylko samej idei wędkarstwa, ale także stowarzyszenia "Babiczok" i w ogóle gminy Nędza. Tereny pożwirowej eksploatacji w Babicach, które stowarzyszenie dzierżawi od Gminy, odwiedza wielu gości i to nie tylko wędkarzy. To teren bardzo atrakcyjny rekreacyjnie. 

Zapraszam do przeczytania artykułów nt. targów:

swiatkarpia.com/news/i-targi-wedkarskie-w-nedzy-podsumowanieNc8R7Gl8/621

sport.nowiny.pl/sport/108335-udany-debiut-targow-wedkarskich-w-nedzy.html

www.naszraciborz.pl/site/art/1-aktualnosci/0-/41867-targi-wedkarskie-w-nedzy-z-sukcesem--.html

www.raciborz.com.pl/targi-wedkarstwa-w-nedzy-tlumy-odwiedzajacych,40565.html

© 2013 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Powered by Webnode