Stowarzyszenie Wędkarstwa Sportowego

III EDYCJA TARGÓW JUŻ ZA NAMI!

2017-03-07 14:32

III EDYCJA TARGÓW WĘDKARSKICH JUŻ ZA NAMI I JUŻ TERAZ ZAPRASZAMY NA KOLEJNĄ ZA ROK! Emocje już opadły ,zakupy zostały zrobione więc zostało tylko rozpocząć sezon wędkarski! Jak było na targach? to często zadawane pytanie, ale odpowiedzieć na nie mogą sami wystawcy i ich klienci czyli wędkarze.

Z mojej perspektywy było wspaniale. Jak wszyscy wiecie jest to dopiero 3 edycja i po każdej staramy się eliminować słabe ogniwa takiej masowej imprezy. Z roku na rok jest coraz ciekawiej, wdrażamy nowe propozycje zgłaszane przez wystawców i samych zwiedzających. Niestety przy takich typu imprezach potrzebujemy większego wsparcia medialnego i współpracy na szczeblu nie tylko gminy ale powiatu albo jeszcze dalej i to jest nasz słaby punkt nad którym pracujemy.

Sami wystawcy jak co roku kuszą nas swoim towarem, co roku jest coś nowego i jest tego coraz więcej. Przemysł na rzecz wędkarzy oraz znane firmy wędkarskie prześciga się w pomysłach nie tylko takich jak złowić swoją rybę życia ale przede wszystkim w tym żeby wędkarz jadąc na ryby miał pełny komfort na łowisku i mógł się skupić na swojej pasji. Minęły te czasy że wędkarz wybierając się na ryby zabierał ze sobą słoiczek z robakami i kawałek chleba, teraz trzeba wziąć ze sobą troszkę więcej! I po to są przede wszystkim targi, aby zobaczyć jak daleko jesteśmy w tyle i co by tu zmienić, nie mówiąc już o samym kupnie czegoś z wyższej półki i za rozsądną cenę.

Na tegorocznych targach można było zobaczyć mnóstwo ciekawostek i nowych technik wędkarstwa karpiowego, spinnigowego oraz innych metod. Drugi rok z rzędu gościmy na naszych targach legendę Polskiego wędkarstwa karpiowego -Janka Zawadę, który zdradzał swoje tajniki i techniki połowu dużych karpi i nie kończyło się tylko na opowieściach były również ciekawe prezentacje oraz bogata oferta sprawdzonych przynęt i zanęt jak również nowości firmy "Mikado".

Nasz zaprzyjaźniony kolega z Czech Josef H. promował swoje nowości firmy "Imothep" które już wcześniej zostały przetestowane na naszych łowiskach z niezłymi wynikami.  Kol. Dawid C. Teamu KDC zaprezentował najnowsze woblery firmy DORADO, obrotówki oraz inne cudeńka na drapieżniki- Ręczna robota!   Inny nasz kol. Adam K. z firmy ELEKTROPARTNER zaprezentował przenośne-walizkowe elektrownie słoneczne tak niezbędne w nowej technice wędkarskiej w szczególności dla karpiarzy, którzy spędzają nieraz kilka dni na łowisku więc zapotrzebowanie na energię jest dość spore.

Nie mogę ominąć w tej relacji naszych Pań z Koła Kobiet Aktywnych ,które zadbały o nasze żołądki i podniebienia serwując wspaniałego kołacza do kawy oraz przepyszne dania na gorąco, a do naszych Pań dołączyliśmy naszego polowego kucharza Bogdana G. który zaprezentował swoje umiejętności kulinarne i przygotował dla wystawców i organizatorów wspaniałe golonka, niestety nie dla wszystkich wystarczyło!

Nowością był wystawca z żywą rybą, którą można było sobie wybrać z akwarium i przeznaczyć na obiad lub dać jej wolność i wypuścić na swoją wodę, ale były również świeżutkie ryby wędzone i myślę że ta firma na stałe będzie gościła na naszych kolejnych targach.

Mógłbym tak wymieniać i opisywać każdego z wystawców, ale po co? To trzeba zobaczeć na własne oczy, trzeba spróbować tych pyszności, trzeba po prostu być na naszych targach! Z perespektywy tych trzech lat widzimy że nasze targi zaczynają przyciągać nie tylko wędkarzy, ale i całe rodziny! co nas bardzo cieszy bo w przyszłości i dla nich będziemy mieli ciekawe atrakcje. Już teraz targi stają się ciekawą alternatywą na miłe spędzenie wolnego czasu na świerzym powietrzu, zjedzenia ciekawego posiłku prawie jak niedzielny obiad oraz zabaw najmłodszych ponieważ na terenie targów znajduje się nowy plac zabaw dla dzieci.

Na zakończenie chciałbym podziękować Pani Wójtowej Gminy Nędza za udostępnie hali sportowej oraz całej infrastruktury, a może w szczególności Stowarzyszeniu Wędkarstwa Sportowego "Babiczok" za tą wspaniałą imprezę i pomysł -wędkarzy dla wędkarzy! Bo w naszej imprezie czy inaczej - w naszych targach nie ma żadnej komercji, gonitwy za pieniądzem czy poprawy statystyki. Targi z pomocą gminy są organizowane społecznie z bezpłatnym wejściem, parkingiem i symbolicznymi opłatami dla wystawców które są przeznaczone na utrzymanie lokalu. I myślę że należy się szacunek i wielkie dziękuję dla organizatorów za ich poświęcenie i sam pomysł. Dziękuję i zapraszamy na kolejną IV edycję targów za rok.

 W linkach podanych poniżej możecie oglądnąc filmy z targow:                                                                                           Janusz Cieślikowski

Na zakończenie zapraszam do fimów i fotorelacji z targów, którą znajdziecie pod tym adresem:

https://youtu.be/07iz4H3QidE

https://youtu.be/IkBekTnsfcA

.gl/photos/RfHzcL9DKb7ur7i67

 

© 2013 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Powered by Webnode