Stowarzyszenie Wędkarstwa Sportowego

Raport z zarybienia łowiska w roku 2019.

2019-12-10 11:36

Jak co roku chciałbym przedstawić raport z naszego zarybiania łowisk Babiczok.

Faktem jest to że z roku na rok zarybienia są coraz większe, w tym roku ilość wpuszczonej ryby przekroczyła 3000 kg (3052kg.) W naszej strategii odeszliśmy od typowego zarybiania łowisk karpiem ponieważ populacja tego gatunku zdominowała nasze łowiska i bardzo przybrała może nie ilościowo,ale wagowo co cieszy nas jako stowarzyszenie i samych wędkarzy którzy niejednokrotnie poprawiali swoje życiowe rekordy!

W tym roku jak i w następnym będziemy się starali systematycznie zarybiać łowiska takimi gatunkami, które również są bardzo ważne w całym eko systemie łowiska. Mam tu na myśli taki gatunek jak pstrąg, okoń, sandacz, lin, szczupak, oczywiście będą również gatunki karpiowate w miarę możliwości jak największe okazy co sprawi że złowione ryby będą wracały na łowisko. Jako stowarzyszenie preferujemy wędkarstwo sportowe,zasadę złów i wypuść oraz "no kill". To dzięki takij polityce i naszym zasadą mamy tak wielki potencjał,którego nam pozazdrości nie jedne łowisko i przyciąga coraz więcej profesjonalnych pasjonatów wędkarstwa w szczególnosci karpiowego.

Drodzy wędkarze w imieniu Stowarzyszenia dziękuję wszystkim za czynny udział w tworzeniu wspaniałego łowiska i dziękuję za szacunek do złowionych ryb, które dzięki Waszej uczciwości i odpowiedniemu traktowaniu mogą czuć się bezpiecznie i komfortowo co zaowocuje wpaniałymi wynikami i nowym życiowym rekordom w kolejnym roku 2020. Na zakończenie tego wstępu polecam zapoznanie się z naszym co rocznym raportem o zarybieniu łowisk Babiczok oraz historii z lat poprzednich.(link poniżej):

www.babiczok.com/zarybienia/

 

© 2013 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Powered by Webnode