Stowarzyszenie Wędkarstwa Sportowego

TAKA SOBIE CIEKAWOSTKA Z NASZEGO ŁOWISKA.

2014-02-28 20:26

Chciałem się podzielić taką ciekawostką i zadać pytanie kolegom wędkarzom!

Czy wiecie jaki przyrost masy może osiągnąć karp w ciągu roku?

Pewnego listopadowego popołudnia wraz z kolegom Markiem wyciągneliśmy charakterystycznego karpia "golca",a dlatego charakterystycznego ponieważ miał ciekawy układ łusek w kształcie krzyża! Ważył 7 kg.

Niby nic ciekawego,ale po powrocie do domu przerzuciłem zdjęcia z aparatu na komputer.

Kiedy selekcjonowałem swoje fotografie zauważyłem że na jednym ze zdjęć wcześniej zrobionych(dokładnie na majowych zawodach karpiowych 05.2013r.) jeden z kolegów trzyma w ręku karpia o charakterystycznym układzie łusek w kształcie krzyża o wadze 3,5 kg.

Po głębszej analizie stwierdziłem że ów karp to ten sam tylko o wiele większy!

Różnica wagi tego złowionego w maju 2013 i tego z listopada 2013.(czyli pół roku) wynosiła 3,5kg!!!

Dla udokumentowania mojej historii wklejam dwie focie tego karpia w odstępie pół roku.

Pozdrawiam i życzę połamania!

Podobną sytuację zauważyłem wklejając zdjęcia naszego kolegi Hansa i  Pani Haliny. Okazuje się że w tym przypadku jest podobna sytuacja, zauważyłem brakujące łuski w kształcie trójkąta w okolicy płetwy grzbietowej, ten sam karp został złapany w odstępie prawie dwóch miesięcy, a  różnica wagi osiągnęła 700gr.

To wspaniałe przeżycie kiedy można zobaczyć ponownie rybkę którą wcześniej się łapało, na tych przykładach możemy zobaczyć jaki przyrost mają nasze karpie. Liczę że to nie są odosobnione przypadki i będzie takich więcej, a na pewno będą bo na naszym łowisku preferuje się metodę "ZŁAP I WYPUŚĆ" !  W niedalekiej przyszłości założymy specjalną fotogalerię.

 

 

© 2013 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Powered by Webnode