Stowarzyszenie Wędkarstwa Sportowego

Wiosenne ,drużynowe zawody karpiowe Babiczok II już za nami, czas na podsumowanie!

2016-06-04 17:09

W dniach 25-29.05.2016r na wodzie Stowarzyszenia Babiczok II odbyły się drużynowe zawody karpiowe metodą rzutową "Wiosna2016".

W zawodach wzięło udział dwanaście drużyn z naszego regionu.W trakcie tych zawodów zostały pobite wszelkie rekordy łowiska od początku jego istnienia. To cieszy i świadczy że nasze łowisko się rozwija a ryba w nim jest świetnej kondycji i ma się dobrze! Teraz trochę cyferek, w sumie w ciągu tych czterech dni wyciągnięto 97 karpi i jednego amura, waga całkowita ryby wyciągniętej na maty wyniosła 802 kg.!!!
, najmniejszy karp złowiony podczas zawodów ważył 4,20kg złowiony przez kol. Kontny. Natomiast największego karpia wyciągnął na matę kol. Wardęga Paweł waga karpia to 18,34 kg. Prawdopodobnie były jeszcze większe,nestety wygrały walkę z wędkarzami i nie dały się wprowadzić do podbieraka.

Karpi w przedziałe 10 - 18.30 kg wyłowiono 21 sztuk. to bardzo dobry wynik jak na takie zawody najlepszy od początku istnienia tego łowiska, mówi Prezes A. Sobeczko. To były wspaniałe i o niespotykalnej waleczności wsród uczestników zawody, rywalizacja i walka o miejsce na podium trwała dosłownie do ostatniej minuty między trzema najlepszymi  drużynami. To była różnica tylko jednej ryby, która mogła zmienić wszystko, i tak się stało w ostatnich 20 min. kol. Paweł Wardęga z partnerem Leszkiem Woloszyńskim wyholowali na matę karpia, który się okazał największym na tych zawodach-18,34kg. i tym to sposobem wywalczyli sobie pierwsze miejsce zawodów wynikiem 164,30kg.(16 ryb) przed drużyną Janusza Cieślikowskiego i Piotra Żdziebło którzy spadli na drugie miejsce z wynikiem 152,32kg.(22 ryby)  oraz drużyną Krzysztofa Nawrockiego i Krzysztofa Kirśniaka którzy zajeli trzecią pozycję wynikiem 114,10kg.(11 ryb).Trzeba przyznać że pogoda tym razem dopisała co również przyczyniło się do takiego wyniku. Nad całością organizacji wraz z ekipą sędziowską z naszego Stowarzyszenia i tym abyśmy nie głodowali na tak długich zasiadkach czuwał nasz "kucharz polowy" i członek Zarządu Boguś Granieczny. Cieszy też fakt że całe podium zajeli wędkarze ze Stowarzyszenia, którzy w swoich umiejętnościach są coraz lepsi i wkrótce pokażą swoją klasę na kolejnych jesiennych zawodach drużyn karpiowych tym razem techniką gruntową na wywózkę i pobiją kolejny rekord łowiska.Tradycyjnie zapraszam wszystkich do fotorelacji z zawodów, niestety nie dotarły do mnie jeszcze wszystkie zdjęcia z tej imprezy, ale systematycznię będę ją uzupełniał po nadesłaniu fotek od kolegów którzy brali w nich udziaL i są w posiadaniu jakichkolwiek zdjęć.Proszę o nadesłanie ich na adres- john-66@tlen.pl 

Link do fotogalerii:    photos.google.com/share/AF1QipNkMvNBZymEMvDyiFx-BUxAwReJOsYadYNuiHVPvTxwi9xMtOwAn1iFZeaPiY_eIQ?key=MHZSMWwxVzQ1TG5ZbzVQeEliRlpfUWRWOTRWT2hB

 

www.facebook.com/Karpiowa-Grupa-Uderzeniowa-Babiczok-1515290172068155/

 

© 2013 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Powered by Webnode